ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Proč zvolit právě Graftazit®?

Graftazit® je vysoce kvalitní obklad. Oproti sklu, které je drahé a obtížně se montuje, snese i teplo plynového vařiče. Graftzit má teplotně odolný v rozmezí -50 až 100°C, odolává vlhkosti, vodě, UV záření, snadno se montuje a udržuje. Graftazit byl vyvinut výhradně naší společností jako praktické a přitom osobité řešení kuchyňských a dalších interiérových obkladů. Díky svým vlastnostem najde uplatnění všude tam, kde se potkávají požadavky na hygienu a údržbu, např. ve sprchových koutech, na místech v domácnosti, která se často znečišťují, v restauracích či jídelních provozech. Graftazit® je ve své kategorii jediný certifikovaný produkt na trhu na otěruvzodrnost za mokra a adhezi potisku.

Jak mám správně zaměřit prostor?

Prostor pro obklad zaměříte velice snadno podle našeho návodu, který si můžete stáhnout zde

Mohu si obklad zaměřit svépomocí a instalaci si objednat?

Bohužel, instalace je z důvodu extrémní vytíženosti dlouhodobě zrušena. Doporučujeme obrátit se na truhláře či stolaře v místě bydliště.

Je možné objednat si zaměření a instalovat obklad svépomocí?

Bohužel, zaměření je z důvodu extrémní vytíženosti dlouhodobě zrušeno. Doporučujeme obrátit se na truhláře či stolaře v místě bydliště.

Jaký je maximální vyrobitelný rozměr obkladu?

Maximální vyrobitelný rozměr z jednoho kusu je 3240x1495 mm

Co když potřebuji obklad delší než 3240 mm?

Obklad není problém vyrobit z více kusů. Spára je po instalaci zanedbatelná a motiv navazuje naprosto přesně. 

Jaká je doba výroby obkladu? 

Doba výroby je ve většině případů 18 pracovních dní od objednání, uhrazení faktury a schválení grafického návrhu. Vyjimkou mohou být složité a větší zakázky z důvodu vyšší technologické náročnosti. 


Lze do Graftazitu vrtat? Například pro instalaci drátěného programu?

Ano lze. Obklad lze bez obav vrtat velmi snadno.


Mohu si dodělat výřezy na elektroinstalaci až doma?

Určitě můžete. Ideální je použít jemný vykružovák na dřevo.


Jak se obklad instaluje na zeď?

Jednoduše ho přilepíte doporučeným lepidlem z naší nabídky nebo z obchodu. Jedná se o lepidlo Mamut od firmy DenBraven.


Provádíte zaměření a montáž?

Bohužel, tyto služby jsou z důvodu extrémní vytíženosti dlouhodobě zrušeny. Doporučujeme obrátit se na truhláře či stolaře v místě bydliště. 

Proč musím platit 100 % ceny předem?

Obklad je vždy vyráběn na zakázku, a proto musí být uhrazen včetně rezervovaného příslušenství před jeho výrobou a započetím grafických prací.


Proč objednat obklad na našem webu www.modern-interior.eu?

Naše společnost Graftazit® vyvíjí a zároveň vyrábí. Máme tak absolutní kontrolu nad kvalitou našich obkladů. Kromě toho však u nás můžete získat také poradenství k zaměření, designu, grafice, či montáži. Rádi s Vámi budeme komunikovat ohledně jakýchkoliv dotazů k našemu produktu, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.

Kde můžu Graftazit® objednat?

Na těchto webových stránkách.


Kde můžu Graftazitový obklad vidět naživo?

Můžete si objednat vzorek, který vám pošleme poštou. Při objednávce obkladu, celou zaplacenou částku za jeden vzorek odečteme.

Můžu si objednat Graftazit® s vlastní pořízenou fotografií?

Ano, možnost výroby z vlastní fotografie je možná, musí však splňovat požadavky na kvalitu. Je možné vybíraz i z našich motivů a nebo jakékoliv naší realizace zde: FACEBOOK

Je možné objednat Graftazit® celoplošně jednobarevný?

Nikoliv. Technologie výroby neumožňuje výrobu jednobarevého provedení obkladu.

Mám svou představu, ale z uvedených motivů mi nic nevyhovuje. Jak mám postupovat?

Můžete nám dodat vlastní Vámi stažený obrázek z kterékoliv fotobanky v plné kvalitě a nebo využít některé grafiky z našich realizací zde: FACEBOOK

Jak mám správně zaměřit rozměry svého budoucího Graftazitu®?

Prohlédněte si návod "Zaměření" v sekci NÁVODY . Je to velmi jednoduché.

Z jakého materiálu je Graftazit® vyroben?

Graftazitový obklad je moderní materiál tloušťce 4 mm ze silného hliníku, polyethylenu a polymerní vrstvy. Díky této konstrukci je Graftazitový obklad relativně lehký a přitom velice pevný. Použitý materiál je kompletně recyklovatelný.

Kolik Graftazitový obklad stojí?

Cenu Graftazitu® naleznete v příslušném ceníku. Oproti jiným podobným obkladům či potištěnému sklu je cena téměř o polovinu nižší a navíc bez vícenákladů na řemeslníky a stavební práce.


Slyšel/a jsem, že sklo instalované za sporákem může prasknout. Jak je to s Graftazitem?

Ano, nevhodně navržené sklo (netvrzené barevné sklo, tzv. Lacobel, ale i nekvalitně kalené sklo v blízkosti plamenů) skutečně může poblíž zdroje tepla prasknout. Graftazit® odolává přímým teplotám až do 100°C. Instalace k varné ploše, i plynové, tedy není problém.

Na jaký podklad můžu Graftazitový obklad instalovat?

V zásadě na jakýkoliv pevný podklad. Na původní keramické kachličky, sádrokarton, vyštukovanou zeď, beton nebo na dřevo. Jednoduše na cokoliv relativně rovného pomocí vysokopevnostního lepidla, které můžeme také dodat a je ve zvýhodněné nabídce.

Jak mám Graftazit® čistit?

Běžné čistící neabrazivní prostředky nemohou Graftazit® poškodit. Problémem však jsou přípravky s obsahem chlóru, písku nebo ocelová drátěnka a ostatní drsné materiály. Omyjte svůj Graftazitový obklad běžným odmašťovacím prostředkem (např.: Jarem) a poté otřete vlhkým hadříkem. Graftazit je hladký a nejsou na něm žádné spáry. Nečistoty a mastnoty se snadno uvolní. Povrch se dá přirovnat k teflonu. Díky matnému saténovému lakování odpadá neustálé leštění jako u lesklých skleněných obkladů.

Je Graftazitový obklad náchylný k poškození?

Běžné užívání a čištění nemůže Graftazit poškodit. Tak jako u každého materiálu je rizikové čištění jakýmkoliv abrazivním prostředkem (např. čistícím pískem, abrazivní houbou, drátěnkou, sporákovou škrabkou apod.)